Halloween parti a nemzetköziség jegyében

2022. október 31.

A Miskolci Egyetem nemzetköziesedési folyamatának alappillérei a külföldi hallgatók, akiknek a létszáma évről évre gyarapszik. Ez a multikulturális szemlélet pedig lehetővé teszi olyan ünnepek, események megszervezését is, amelyek a magyar kultúrától esetleg távolabb állnak. Ilyen jeles nap a Halloween is, amit egy játékos partival ünnepeltek a Miskolci Egyetemen.

A kapcsolódási pontokat keresték a compliance nemzetközi konferencián

2022. október 28.

A vállalati compliance kérdéskörét járták körbe a jogász szakma nemzetközi prominens képviselői a Heidelbergi Egyetem és a Miskolci Egyetem közös szervezésében a Humboldt Intézeti Partnerségi Projekt keretében egy nemzetközi konferencián.

Kossuthos diákok lepték el a Miskolci Egyetemet (Videóval frissítve!)

2022. október 27.

Mintegy 300 kossuthos diák vette birtokba a Miskolci Egyetemet – labortúrákon, kalandos előadásokon és játékokon keresztül ismerkedtek meg a campus színes világával.

Az egészség érték, a mozgás fontos az egyetemistáknak is

2022. október 27.

Az aktív és egészségtudatos életmód stratégiájának kidolgozásában számítanak az egészségfejlesztéssel foglalkozó egyetemi intézetek tapasztalataira – hangsúlyozta a Miskolci Egyetem Egészségtudományi Karán megrendezett „Leisure” rekreációs konferencia előadójaként a Miniszterelnökség aktív Magyarországért felelős államtitkára, Révész Máriusz. A tanácskozáson tizenkét egyetem előadói mellett a tématerület szakmai szervezetei is képviseltették magukat.

Több százan sétáltak a mellrák elleni küzdelem jegyében a Miskolci Egyetemen

2022. október 26.

Több százan fogtak össze, és vettek részt a Miskolci Egyetem rózsaszín sétáján, hogy felhívják a figyelmet a szűrővizsgálat, a prevenció és egészségtudatosság fontosságára. A Miskolci Egyetem Egészségtudományi Kara hagyományteremtő céllal szervezte meg az ’Állítsuk meg az emlőrákot!’ elnevezésű Rózsaszínű sétát az Egyetemvárosban.

A képességek fejlesztési irányai a visegrádi országok hallgatóiban

2022. október 26.

Kommunikációban, üzleti ismeretekben és tárgyalástechnikában van szükségük a hallgatóknak fejlesztésre a visegrádi országokban ahhoz, hogy a munkaerőpiacon még jobban megállják a helyüket, tárta fel a közelmúltban egy nemzetközi felmérés. A többéves ProSkill projekt koordinátora a Miskolci Egyetem volt.

Szabad a pálya az egyetemen (Videóval frissítve!)

2022. október 25.

„Boldog az az ember, aki megtalálja az élethivatását” – hangzott el üzenetként a ’Szabad a pálya’ pályaválasztási kiállítás megnyitóján a Miskolci Egyetemen. A kedden kezdődött kétnapos programot a megyei kormányhivatal szervezte együttműködésben a szakképző intézményekkel.

1 perc ME: ’56-os megemlékezés, tudományos kalandtúra és élelmiszergyűjtés

2022. október 25.

Egy 1956-os szemtanú visszaemlékezése, tudományos kalandtúra és élelmiszergyűjtés – 1 percben a Miskolci Egyetem történéseiről.

Oktatást, kutatást és hallgatócserét is támogat a miskolci-kirgiz logisztikai kapcsolat

2022. október 25.

A kirgizisztáni Biskekben tartották a World Rectors’ Forum 2022 rendezvényeit szeptemberben, amelyre meghívást kapott a Miskolci Egyetem Logisztikai Intézete is. A találkozón a miskolci küldöttség a kétoldalú tudományos és technológiai kapcsolatok előmozdításáról egyeztetett a résztvevő egyetemek képviselőivel és Kirgizisztán magyarországi nagykövetével.

Jogászhallgatóknak fogyasztóvédelemről tartott előadást a szaktárca helyettes államtitkára

2022. október 24.

Saját tapasztalatival és gyakorlati példákkal gazdagított fogyasztóvédelmi előadást tartott az ötödéves joghallgatók számára Dr. Kupecki Nóra, az Igazságügyi Minisztérium alkotmányjogi jogalkotásért és fogyasztóvédelemért felelős helyettes államtitkára a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán.